Ogled razstave Body Worlds Vital in sprehod po Plečnikovi poti

V torek, 20. 11. 2018, so imeli učenci od 6. do 9. razreda naravoslovni dan. Na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani smo si ogledali svetovno razstavo pravih človeških teles Body Worlds Vital, ki ponuja edinstveno spoznavanje anatomije lastnega telesa ter zavedanje o tem, kaj pomeni biti človek. 

Po ogledu razstave smo se odpravili na sprehod po Ljubljani. Začeli smo na Trgu republike, kjer smo si ogledali stavbo Državnega zbora Republike Slovenije, pot smo nadaljevali do Kongresnega trga/parka Zvezda, na Wolfovi ulici si ogledali hišo “Primičeve Julije” – pesniške muze in neuslišane ljubezni Franceta Prešerna. Na Prešernovem trgu, srcu zgodovinske Ljubljane, smo se za kratek čas ustavili in opazovali mestni vrvež, ki ga v našem mestu pogrešamo. Na trgu so tri med najbolj prepoznavnimi podobami Ljubljane, rožnata fasada Frančiškanske cerkve, spomenik pesniku Francetu Prešernu, ter Plečnikovo Tromostovje. Prečkali smo Tromostovje in prišli do glavne tržnice, ki jo je prav tako zgradil Jože Plečnik. Od tržnice nas je pot vodila do znamenitega Zmajskega mostu, naprej do Mestnega trga, kjer smo si ogledali Mestno hišo pred katero stoji znameniti Vodnjak štirih kranjskih rek – Robbov vodnjak. Pot smo nadaljevali do čudovite stavbe Narodne in univerzitetne knjižnice, ki velja za Plečnikovo najboljšo storitev. Na koncu smo si ogledali še pravoslavno cerkev sv. Citila in Metoda, ki je v neposredni bližini Narodne galerije, Moderne galerije in parka Tivoli.

Vrnili smo se utrujeni, vendar polni pozitivnih vtisov. 

 

Pripravila: Polonca Sabolek

(Visited 49 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost