Evropska vas

Vseslovenski projekt Evropska vas je po številu sodelujočih šol eden večjih šolskih projektov v Sloveniji.

Projekt je v sodelovanju s slovenskimi šolami vodila Šola za ravnatelje, organizirala pa Evropska hiša Maribor do šolskega leta 2013/14. Nad njim še vedno bdi in koordinira Evropska hiša Maribor.

Cilj in namen projekta je spodbuditi medkulturno razumevanje, toleranco, solidarnost, spoznavanje drugih narodov in držav v Evropski uniji ter hkrati povečati zavedanje lastne kulturne identitete.

Učenci in učitelji iz različnih slovenskih krajev na inovativen način spoznavajo države Evropske unije, njihove značilnosti in jih ob obeležitvi dneva Evrope (9. maj) predstavijo na javnih kulturnih prireditvah po vsej Sloveniji.

OŠ Maksa Durjave sodelujemo v projektu Evropska vas že več let.

V šolskem letu 2012/13 smo spoznavali in predstavljali državo Slovaško.

V šolskem letu 2013/14 se bomo potrudili na zanimiv način predstaviti majhno državico Luksemburg.