Državno tekmovanje iz znanja kemije

V soboto, 24. marca, bo na petnajstih šolah po vsej Sloveniji potekalo že 52. državno tekmovanje iz znanja kemije in ob tej priložnosti se bo 1562 učenk in učencev pomerilo za srebrna in zlata Preglova priznanja ter seveda za naslove državnih prvakov v posamezni skupini. V Mariboru se bodo mladi kemiki pomerili na Osnovni šoli Maksa Durjave, kjer bo šolo zastopal Žak Kravos iz 8. razreda.

Vsem tekmovalcem želimo, da pokažejo vse svoje znanje, da pri samem reševanju testa ne izgubite s potenjem preveč soli, da vam bo pisanje po papirju v katerem je natrijev hidroksid gladko teklo in se tako domov ne boste vračali kislih obrazov.

Svečane otvoritve se bo udeležil tudi župan MOM, g. Andrej Fištravec.

Vodja tekmovanja: Polonca Sabolek, prof.

(Visited 87 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost