SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK

Veliki France Prešeren je ljubil svoj jezik. V Poezijah ga je mojstrsko zlil na papir, da ga ponosno beremo rodovi za njim.
Morda se bo iz piscev pesmi in proze, ki so jo prebirali in deklamirali na že 8. bralnem maratonu, nekoč izstrelil med literate tudi kateri izmed današnjih ustvarjalcev. Slovesnost so popestrili tudi učenci z igro Pika Nogavička. Vsem zbranim pa je ob rojstnem dnevu šole čestitala ravnateljica.
Po slovesnosti v telovadnici so se učenci (6. razred) udeležili delavnic, kjer so izdelovali maske. Sedmošolci so obiskali Pionirsko knjižnico, kjer so v okviru projekta Rastem s knjigo prejeli v dar knjigo Vinka Moderndorferja Kit na plaži. Osmi in deveti razredi pa so se odpravili v Umetnostno galerijo Maribor.

(Visited 21 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost