Jezikovna nadgradnja

V letošnjem šolskem letu poteka več različnih delavnic v okviru aktivnosti Jezikovna nadgradnja:

PRAVLJICA ZA DOBRO JUTRO: pravljično-ustvarjalne delavnice v času jutranjega varstva, namenjene učencem od 1. do 3. razreda, poteka dvakrat na mesec.

ZABAVNO! FUN! SPASSIG! Ure začetnega učenja tujih jezikov za učence od 1. do 3. razreda, poteka enkrat na mesec v času jutranjega varstva: poslušanje pravljic, učenje tujih besed, preprostih fraz v nemščini ali angleščini, različne igre, namenjene usvajanju besednega zaklada.

LITERARNE ČAJANKE, na katerih bodo mlajši učenci uživali ob pravljici, starejši pa bodo sami predstavili svoje literarne umetnije.

TRENING BRANJA: skupinska in individualna delavnica, nemenjena učencem od 4. do 9. razreda, poteka tedensko. Namenjena je izboljšanju bralne tehnike, razumevanju prebranega.

UČENJE SLOVNICE IN PRAVOPISA NA ZABAVEN NAČIN: učenje slovnice in pravopisa skozi igro, kviz, zabavna besedila. Delavnica je namenjena učencem od 4. do 9. razreda, poteka enkrat mesečno

 KINO S TUJIMI ANIMIRANIMI FILMI: ogled izbranih tujejezičnih animiranih filmov.

PRAVLJIČNI POPOLDNEVI IN VIKENDI: popestrimo si tudi kakšen dolgočasen popoldan ali vikend s pravljično-ustvarjalno delavnico. Ogledali smo si celo najboljši rokenrol vseh časov Maček Muri & muca Maca.

 KULTURNI ŠOK: učencem od 7. do 9. razreda smo ponudili cikel 4 različnih kulturno-umetniških predstav.

 ŠOLSKO LETO 2012/2013

POSTALI SMO CELEJANI!

V okviru projekta Popestrimo šolo smo latinci 4. razredov 20. aprila 2013 odpotovali v Celje, pravzaprav v antično Celejo. Obiskali smo Knežji dvor, v katerem smo si ogledali stalno razstavo Mesto pod mestom ter lapidarij. Tam sta Anej in Miha našla vsak svojega Rimljana. Najbolj pa nas je navdušila muzejska delavnica, v kateri smo si izdelali rimsko čelado. Pa si nas oglejte v galeriji slik!

Maribor skozi objektiv latinščine.

Sem Katjuša Kolar, profesorica latinščine in grščine.

Pri projektu Popestrimo šolo otroke skozi igro učim spoznavati kulturo in jezik starih Rimljanov – latinščino. Prvi, drugi, tretji in četrti razredi so si že izbrali svoja latinska imena, saj bodo za 10 ur postali Rimljani. Spoznali bodo nekaj latinskih besed, ob tem pa veliko novega izvedeli o šolanju v antiki, o družini, hrani, oblačenju, verovanju, vojski, arhitekturnih dosežkih. Seveda ne bomo pozabili na nekaj najlepših antičnih pripovedk… Učenci šestega, sedmega, osmega in devetega razreda se lahko enkrat mesečno udeležijo tudi sobotne šole. Prva delavnica v obsegu 5 ur bo potekala 26.1.2013, naslednje sledijo po dogovoru. Tudi tukaj se bomo seznanili z jezikom in življenjem starih Rimljanov, kar bo marsikomu koristilo v srednji šoli pa tudi kasneje na fakulteti. Pustite se presenetiti!

Valete!

 

 

 

(Visited 236 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost