Strokovna ekskurzija 6. do 9. razred

V petek, 28. septembra 2018, bomo izvedli strokovno ekskurzijo za učence od 6. do 9. razreda. Pot nas bo peljala najprej na Vrhniko. Tam si bomo ogledali Cankarjevo spominsko hišo in zvedeli veliko o življenju revnih družin na prehodu iz 19. v 20. stoletje. Z Vrhnike bomo nadaljevali pot proti Dolenjem Jezeru, kjer bomo s pomočjo žive makete spoznali značilnosti polnjenja in presihanja Cerkniškega jezera ter si ogledali etnološko zbirko. Nato si bomo v bližnji Cerknici ogledali prostor, kjer hranijo značilne pustne maske ter zvedeli veliko o šegah in običajih s tega konca Slovenije.

 

Odhod bo ob 7.00 iz Hlebove ulice, prihod med 17.30. in 18. uro. V Hlebovi ulici bodite vsaj 10 minut pred odhodom.

Šolsko malico bomo peljali s seboj. Malico prinesite tudi od doma, saj ta dan ne bo organiziranega kosila.

Vstopnine in avtobusni prevoz bodo obračunani na položnici.

(Visited 25 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost