Uspešni učenci OŠ Maksa Durjave

V četrtek, 21. 10. 2021, smo na šoli gostili še enega bivšega učenca, ki mu je v življenju uspelo doseči najvišje cilje. Tokrat je bil naš gost Mitja Robar, bivši profesionalni igralec hokeja in trenutno predsednik HDK Maribor. V sproščenem pogovoru je g. Robar predstavil svoje spomine iz mladosti, katere del je bilo tudi šolanje na naši šoli in anekdote, povezane s športom. V zanimivih zgodbah se je dotaknil največjih športnih tekmovanj, pomembnosti v šoli pridobljenih znanj za uspešno kariero ter pasti in skušnjav, ki se pojavijo v življenju vrhunskega športnika. Prav tako je beseda nanesla na obdobje po karieri, ko se je potrebno znajti v drugačnih okoliščinah in zaživeti “na novo”.  Ob koncu so imeli učenci možnost našemu gostu postaviti še dodatna vprašanja, ki so jo z veseljem izkoristili in tako dobili še dodatne informacije ter nasvete izkušenega bivšega reprezentanta Slovenije. Srečanje se je končalo s predajo priložnostnega darila z motivom šole in zahvalo ter z bučnim aplavzom navdušenega občinstva. Verjamemo, da takšne uspešne zgodbe tudi pri naših učencih zanetijo iskrice in pripomorejo k večji motivaciji za delo na poti do svojih sanj. 

Voditelj pogovora: Jure Petić

(Visited 93 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost