OB UPOKOJITVI RAVNATELJICE JOLANDE FRIŠ LOZEJ

V naših življenjih so zelo pomembni mejniki, ki nas vodijo k novim doživetjem in novim spoznanjem. Ko je gospa Jolanda Friš Lozej leta  1986 začela s poučevanjem na naši šoli, se je pričelo obdobje njene strokovne rasti. Nenehno se je izobraževala in se trudila, da je približala učencem  področje kemije in biologije. Z vztrajnostjo in delovno vnemo ter željo delati dobro za šolo – to pomeni za učence, starše in učitelje – je leta 2004  sprejela vodenje šole kot ravnateljica. Takrat je ena izmed učenk dejala: »To je dobro za šolo, a slabše za nas, saj je odlična učiteljica, ki nas ogromno nauči in jo bomo pogrešali.« To odličnost je vpeljala tudi v delo ravnateljice. Vedno je iskala vse možne poti do zastavljenih ciljev. Odprta je bila za ideje vseh. Dovolila in želela je, da skupaj vodimo in gradimo vzgojno-izobraževalno delo. Znala je predstaviti pozitivne plati vseh projektov, ki smo se jih lotili. Čeprav je bil vsak začetek najprej težak, smo skupaj z njenim vodenjem korak za korakom rasli in se razvijali. Postajali smo prepoznavni na ravni občine in tudi države. Naši učenci in učitelji so pod njenim vodenjem dosegali  vidne rezultate na raziskovalnem področju in na področju tekmovanj iz znanj. Poleg pedagoškega dela pa je skrbela tudi za izboljšanje pogojev dela – spodbujala je nabavo didaktičnega materiala in se trudila, da se je šola obnavljala.

Za vse to smo ji neizmerno hvaležni. Slovo je vedno težko, a mi vemo, da se bo  lahko sedaj posvečala tistemu, za kar vsa ta leta ni imela časa.

Zapisala:

Majda Kukolj

(Visited 337 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost