Šola v naravi 5. in 7. razred – 1. dan

Dnevnik 5. in 7. razreda

Ponedeljek, 25. 2. 2019

Zjutraj smo komaj čakali, da pripelje avtobus in se končno odpravimo v šolo v naravi. Čeprav smo prispeli okrog 10. ure, smo se že danes imenitno zabavali. Po razporeditvi po sobah nam je učitelj Gregor predstavil pravila, ki se jih moramo držati, po okusnem kosilu pa smo se odpravili na zelo poučen pohod. Uživali smo v čudovitem razgledu in spoznavali okolico. V daljavi smo videli Konjiško goro, Slovenske Konjice, Dravinjsko dolino, Boč, Donačko goro … Sprehodili smo se skozi Koroško vas navzgor mimo potoka in vodnega zajetja do alpske hiše, ki sta nam jo predstavila učitelja. Navzdol smo hodili po ožji poti skozi smrekov gozd do vasi Gorenje nad Zrečami, ki ima le okoli 140 prebivalcev. Vas je dobila ime po velikem požaru, ki so ga opazovali ljudje iz doline in pri tem govorili, da je zgoraj gorenje. V vasi smo si ogledali žago, nato smo se odpravili do cerkvice sv. Kunigunde iz 13. stoletja in nazaj proti domu. V prostem času smo se igrali z družabnimi igrami, tekmovali v namiznem tenisu ali prosto v telovadnici.

Vabljeni k ogledu fotogalerije!

(Visited 50 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost