POČITNIŠKO DRUŽENJE S TUTORKAMI

Prvi dan zimskih počitnic (26. 2. 2018) smo v okviru projekta Izzivi medkulturnega sobivanja preživeli aktivno in igrivo.

Najprej smo imeli sestanek s tutorkami, ki z veseljem in srčno opravljajo ure tutorstva. Na Osnovno šolo Maksa Durjave Maribor prihaja 9 študentk in 4 študentke prihajajo na Srednjo šolo za prehrano in živilstvo Maribor. V tutorstvo smo tako vključili 10 učencev in 6 dijakov.

Kasneje so se nam pridružili učenci priseljenci, ki imajo tutorke ali pa sami pridno pomagajo na tečaju slovenščine za mame. Najprej smo se igrali spoznavne in povezovalne igre v krogu, nato smo se razdelili v pare in v parih poskušali ukrasti spečemu gusarju skriti zaklad.

Nato smo poklepetali ob čaju in piškotih in v parih narisali drug drugega.

Preizkusili smo se tudi v različnih družabnih igrah. Dan je minil sproščeno in nasmejano.

Polni prijetnih vtisov in novih poznanstev smo se odpravili še naslednjim počitniškim dnevom naproti.

Zapisala: mag. Blanka Kovačec, multiplikatorka programa SIMS