Projekt inkluzija

Inkluzijski projekt izvajamo v sodelovanju z Zavodom dr. Marijana Borštnarja Dornava. Nosilka projekta je učiteljica Mojca Rozman.

Glavni cilji projekta so:

• razvijati medsebojno komunikacijo in prispevati k razvoju prijateljskih vezi med učenci naše šole in uporabniki Zavoda za varstvo in usposabljanje, enote Maribor,
  • razvijati spoznanje o osebah z motnjami v duševnem razvoju,
  • povečati toleranco in sprejemanje v družbenem okolju,
  • povečati pozitivno samopodobo,
  • spodbujati razvoj osebnih vrednot in
  • prispevati k večjemu vključevanju uporabnikov v prostor povprečnih in k doseganju boljših rezultatov socialne rehabilitacije.

Srečujemo se mesečno. K nam prihajajo deklice in dečki, ki so približno enako stari kot učenci. Na različne načine se vključujejo v razredno skupnost, kjer se med seboj spoznavajo in družijo. Otroci na naši šoli se srečanj zelo veselijo in iz meseca v mesec se prijateljske vezi med njimi poglabljajo. Na srečanjih skupaj plešemo, likovno ustvarjamo, pojemo, telovadimo v šolski telovadnici, kuhamo, pečemo in se igramo. Vsem je prijetno. Načrtovana imamo tudi srečanja na Zavodu, kjer si ogledamo njihove učilnice in relaksacijske prostore ter se družimo.