27. otroški parlament z delovnim naslovom Otroci in načrtovanje prihodnosti

9.3. 2017 je potekal že 27.  regijski otroški parlament. Našo šolo sta zastopali učenki 7. razreda, Barbara Ribič in Zoya Čurin.

Učenci in mentorji smo si v prvem delu plenarnega dela ogledali zanimiv film »Ne meč’mo hrane vstran« – zgodba o odpadni hrani. Nato so se učenci razdelili v skupine v katerih so se osredotočali na naslednje vsebine:  »Kdo sem in kakšen človek želim postati?«, »Moja in naša prihodnost«, »Vrednote in prihodnost« ter »Pomen ohranjanja okolja za našo prihodnost«.

Po malici iz ekološko pridelanih živil so učenci na zaključnem plenarnem delu predstavili svoje zaključke, ideje in pobude, ki so se razvile  pri delu v skupinah ter razglasili izbrane delegate, ki bodo predstavljali našo regijo na državnem otroškem parlamentu.

(Visited 57 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost