TEDEN PISANJA Z ROKO

TEDEN PISANJA Z ROKO 2023

Od 23. do 27. januarja 2023 je potekala vseslovenska akcija Teden pisanja z roko 2023. Letošnje šolsko leto je sodelovalo več kot 300 ustanov, med njimi tudi naša šola.

Nosilna tema 8. Tedna pisanja z roko bo tokrat Mislim tiho, pišem počasi. Z njo organizatorji v ospredje postavljajo počasnost, pa tudi dejstvo, da naš rokopis odraža naša notranja stanja.

V tem tednu smo se učitelji z učenci pogovarjali o tem, kaj sploh pomeni »Mislim tiho, pišem počasi« in kako to doseči.

Z učenci smo pred pričetkom pisanja izvajali sprostitvene vaje, da so se umirili in pripravili na pisanje.

Učenci so v tem tednu pobrskali po svojih zvezkih in poiskali učno snov, ki so jo zapisali med hitenjem pri pouku, oziroma, ko niso bili zbrani. Učno snov so nato v miru in počasi še enkrat zapisali v zvezek. Tako so se lahko na lastne oči prepričali, kako znajo pisati, če so zbrani, imajo mir in dovolj časa.

Četrtošolci so se v tem tednu preizkusili tudi v pisanju pisem. Skupaj so napisali pismo, ki je bilo namenjeno četrtošolcem na OŠ Lovrenc na Pohorju.

Osmošolci so se prav tako preizkusili v pisanju haikujev na nosilno temo pisanja z roko.

Na naši šoli se bomo, v času modernizacije in digitalizacije, še naprej trudili ohranjati tudi kulturo pisanja.