Velika čistilna akcija »Očistimo Maribor 2022 – Moji odpadki, moja skrb«

V petek, 8. 4. 2022, smo se udeležili čistilne akcije, ki jo že četrto leto zapored organizira Mestna občina Maribor v okviru projekta Izboljšamo Maribor. Razdelili smo se v tri skupine, vzeli vrečke, nataknili rokavice in odšli. Učenci 1., 2. in 3. razreda so pobirali smeti v šolskem parku, učenci 4. in 5. razreda so počistili šolsko igrišče in njegovo okolico, učenci od 6. do 9. razreda pa so počistilo peč pot ob reki Dravi vse do Koroškega mostu. Vrečke s smetmi smo prinesli do šole in jih pustili na kupu za odvoz. Predstavnica občine nam je v zahvalo prinesla drevo, ki ga bomo po skrbnem in funkcionalnem premisleku posadili v šolskem parku. Vse, ki se v popoldanskem času zadržujejo na igrišču in ob šoli, prosimo, naj smeti odlagajo v smetnjak ali jih odnesejo domov. Tako bomo naredili VELIKO za naš planet in za nas.