Film: Ujete v medmrežju

Spoštovani,

pošiljam vam povezavo do dokumentarnega filma Ujete v medmrežju češke produkcije, ki zelo ilustrativno govori o nevarnosti spolnega nadlegovanja ter nasilja na spletu za otroke in najstnike.

Več o filmu v oddaji Dobro jutro

Gre za družbeni eksperiment, v katerem tri igralke, ki igrajo dvanajstletnice, preko lažno ustvarjenih spletnih profilov, komunicirajo z različnimi osebami. V 10 dnevnem eksperimentu je z dekleti navezalo stik več kot 2000 spolnih plenilcev.

Povezava do filma

Priporočamo ogled. Film je primeren za otroke od 12. leta starosti. Zdi se nam pomembno, da ga vidi tudi čim večje število staršev.

Staršem priporočamo tudi ogled oddaje Moje mnenje: Otroci v spletu zlorab. Beseda je tekla o epidemiji spolnih zlorab otrok in mladostnikov na spletu, kako preprečiti tovrstne zlorabe, kako ukrepati, ko do zlorabe pride in kaj bi morali starši nujno vedeti o pasteh spleta.

Povezava do pogovorne oddaje

Članek o filmu na RTV Slovenija

Lep dan želim,

Alma Čas, svetovalna delavka

(Visited 45 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost