JESENSKE POČITNIŠKE DELAVNICE

V času jesenskih počitnic, od 2. 11. do 4. 11. 2016, so na šoli potekale različne delavnice. Učenci so se zabavali ob bobnanju,  obiskali Center eksperimentov Maribor  in  likovno ustvarjali. Zabeležili smo 19 obiskov. Druženje je bilo prijetno.

V okviru projekta »Izzivi medkulturnega sobivanja« smo na Osnovni šoli Maksa Durjave Maribor za učence priseljence naše in partnerskih šol (Osnovna šola Franceta Prešerna Maribor, Osnovna šola Janka Padežnika Maribor in Osnovna šola Angela Besednjaka Maribor) organizirali jesenske počitniške delavnice, namenjene druženju, zabavnim aktivnostim in učenju slovenščine skozi igro. V sredo, 2. 11., smo dan preživeli na šoli, kjer smo za otroke pripravili spoznavne in družabne igre, zabavali so se v gibalnici ter se seznanili z interaktivnim učenjem slovenščine. V četrtek, 3. 11., so nas lepo sprejeli v Centru eksperimentov Maribor, ogledali smo si znamenitosti na Glavnem trgu v Mariboru, obiskali Pionirsko knjižnico Maribor in čitalnico ter se sprehodili ob Dravi. V petek, 4. 11., pa smo imeli lutkovno delavnico: izdelali smo lutke ter sami pripravili lutkovno predstavo. Aktivnosti se je udeležilo 18 učencev.