SREČANJE S PESNICO IN PISATELJICO NATAŠO KONC LORENZUTTI

Vsako leto ob zaključku branja povabimo na šolo ustvarjalko ali ustvarjalca, ki kot promotorji branja nagovorijo vse učence. Letos smo medse povabili pisateljico, pesnico in gledališko igralko Natašo Konc Lorenzutti, ki je napisala več kot dvajset del za otroke in mladino. Bila je večkrat nominirana za nagrado Večernica, Desetnica in Levstikovo nagrado. Prejela pa je priznanje Zlata hruška za izvirno delo ter letos nagrado Desetnica za knjigo Jutri bom siten kot pes.

Srečanje z avtorico je bilo sproščeno in doživeto. Učencem je pripovedovala o pomenu branja, najbolj pa jih je pritegnila s svojimi basnimi in zgodbami, ki jih je povedala in odigrala. K sodelovanju je povabila tudi devetošolce, ki so popestrili dogajanje. Najmlajši so z zanimanjem prisluhnili Cufkovim podeželskim dogodivščinam. Gospa Nataša je pohvalila učence za sodelovanje in jim po koncu prireditve podpisala kazalke, ki jih je prinesla s seboj