PLANINSKI POHOD NA KOPITNIK

Vročo junijsko soboto, 8. 6. 2024 smo Maksi planinci preživeli v objemu čudovite narave. Podali smo se na zadnji planinski pohod v tem šolskem letu. Končni cilj je bil Kopitnik, 910 m visok vrh v Posavskem hribovju. Ob 8.25 smo se z vlakom odpeljali do Rimskih Toplic, od koder smo pot nadaljevali peš. Malce strma in dolga pot do Koče na Kopitniku nas je kar utrudila, vendar nam dobre volje in energije ni zmanjkalo. Pri koči smo se okrepčali, se igrali, fotografirali in v planinske dnevnike dodali še zadnji žig. Tako se je naša planinska dogodivščina za letos zaključila. Ob tem se zahvaljujemo planinskemu vodniku Aljažu za spremstvo in izbiro varnih poti. Mi pa se že se veselimo novih planinskih podvigov v prihodnjem šolskem letu in vabimo nove člane, da se nam pridružite.

P. S. Štirje učenci bodo ta teden prejeli nagrado od planinskega društva Maribor Matica, saj so se udeležili pet planinskih pohodov. Le kdo so ti učenci?