OGLED MUZIKALA FIGAROVA SVATBA

Učenci višjih razredov so si v petek, 8.4.2022, ogledali muzikal z naslovom Figarova svatba. Na oder II. gimnazije Maribor ga je postavilo mladinsko gledališče English Student Theatre, ki že več kot petindvajset let uprizarja muzikale v angleškem jeziku in s tem navdušuje številno publiko doma ter po svetu.

Muzikal Figarova svatba v izvedbi English Student Theatra je mladostna, glasbena predelava nekoč najbolj revolucionarne komedije v svetovni literaturi Figarova svatba. Jezik muzikala je sodobna angleščina, začinjena z ravno pravo mero španskega temperamenta in francoske elegance. Muzikal ponuja pester vpogled v zgodovino glasbe, kakor tudi v sodobno popularno glasbo. Pojavljajo se kreativne kombinacije klasične glasbe z baročno navdahnjenimi uspešnicami iz osemdesetih let, glasbena dela iz klasičnih muzikalov, kot tudi rock’n’roll, španski ritmi flamenka ter sodobni pop. Učenci so tako lahko prepoznali pesmi znanih pevcev kot so Elvis Presley, Lady Gaga, Madonna, Magnifico ter skupin Queen, Eurythmics, the Cure in drugih.