ZLATO, SREBRNI IN BRONASTO PRIZNANJE NA NATEČAJU MLADI ZA NAPREDEK MARIBORA 2022

14. aprila 2022 se je z razglasitvijo rezultatov končal natečaj Mladi za napredek Maribora 2022.

Učenci naše šole so sodelovali s tremi raziskovalnimi nalogami in inovacijskim predlogom ter dosegli izvrstne rezultate.

Inovacijski predlog z naslovom Albansko-/Bosansko-/Srbsko-slovenski slovar kot pripomoček za učenca priseljenca ob vključitvi v novo okolje avtoric Tine Bajić, Lamije Ljubijankić in Edonise Qunaj pod mentorstvom Kaje Hercog je dosegel zlato priznanje.

Raziskovalna naloga S plastenko se lahko odžejam in ogrejem avtorice Ive Biluš pod mentorstvom Polonce Sabolek je dosegla srebrno priznanje.

Obe nalogi sta se uvrstili na državno tekmovanje.

Raziskovalna naloga Če ne maraš brati, še nisi našel prave knjige (Joanne K. Rowling) avtoric Julije Gec in Julije Gerlič pod mentorstvom Blanke Kovačec je dosegla srebrno priznanje.

Raziskovalna naloga Sanjam in sanjarim avtorjev Saše Flereta in Jureta Krajnca pod mentorstvom Jasmine Zečević je dosegla bronasto priznanje.

Zavidljiv rezultat smo dosegli tudi v kategoriji »največji napredek«,  kjer je naša šola dosegla drugo mesto.

Vsem našim mladim raziskovalcem in njihovim mentorjem čestitamo in držimo pesti za čim boljšo uvrstitev na državnem tekmovanju.